Rojochyt na sundání a odchyt roje

- Kompletní specifikace
Rojochyt na sundání a odchyt rojePouze osobní odběr na prodejně v Chrudimi481 Kč/ ks398 Kč bez DPH
Plátěný rojochyt s kovovou kostrou pro bezpečný odchyt roje z výšky
Když se roj usadí vysoko v koruně stromu, bývá každá minuta drahá – a práce na žebříku může být zbytečně riskantní. Tento plátěný rojochyt je navržený právě pro situace, kdy potřebujete roj stáhnout bezpečně a pohodlně přímo ze země, bez nebezpečného šplhání a improvizací.
Odolná konstrukce a jednoduché ovládání
Základem je pevná kovová kostra, která drží tvar vstupu a usnadňuje přesné nasazení pod roj. Včely se zachytí do plátěného vaku, který je dostatečně odolný pro práci v terénu a zároveň umožňuje proudění vzduchu. Rojochyt je připravený pro upevnění na dlouhou tyč či násadu.
Jak odchyt probíhá?
Rojochyt nasadíte na násadu, zvednete ho pod usazený roj a včely do vaku setřesete nebo smetete. Poté stačí zatáhnout za provázek – horní zaklapávací otvor se okamžitě uzavře, takže včely během spouštění a přenášení nevyletí zpět. Po přenesení na zem oceníte i praktické dno: spodní zavazovací otvor jednoduše rozvážete nad rojáčkem a včely vyklepnete, aniž byste museli celý vak složitě obracet.
Proč ho včelaři používají
Největší výhodou je dostupnost – s vhodně dlouhou (např. teleskopickou) tyčí dosáhnete i na roje, které by jinak zůstaly mimo dosah nebo by jejich odchyt znamenal zbytečné riziko. Rojochyt tak pomáhá zvládnout rojení rychleji, bezpečněji a s menším stresem pro včelaře i včely.
Tip: Tyč není součástí balení (kvůli dopravě). Díky univerzálnímu uchycení však můžete použít běžné násady nebo teleskopické malířské tyče.
Technické parametry
| Parametr | Popis |
| Materiál kostry | Kov (pro stabilní tvar a pevnost rámu) |
| Materiál vaku | Pevné plátno (textil) |
| Mechanismus uzavírání | Horní klapka ovládaná provázkem |
| Výsyp včel | Spodní zavazovací otvor (rychlé a snadné vyprázdnění) |
| Uchycení | Objímka pro nasazení na tyč / násadu |
| Hmotnost | 3 kg |
Potřebujete poradit?





