Potvrdit


O značkách
Aguaflux

Se sprchovými hlavicemi Aguaflux ušetří běžná čtyřčlenná rodina desítky tisíc litrů vody ročně a s tím i tisíce korun. Přitom si zachováte vysoký komfort sprchování a účinnost mytí. Aguaflux nabízí jak hlavice, které vodu provzdušňují (Pro Air a Eco Air), tak i luxusnější modely, které vám umožní si vybrat mezi několika typy proudu vody podle vaší momentální nálady (jako je Deluxe, Wellness nebo Relax). 

Voda je základem života, je nesmírně cenná a pro člověka je jí k dispozici stále méně. Pokrývá sice 70 % povrchu planety, ale pouze 0,003 % z celkového objemu na Zemi je bez problémů dostupné pro lidské užití. Existují reálné scénáře, kdy by se v budoucnu o pitnou vodu mohly vést války. Rozhodně stojí za to s ní šetřit nejen z ekonomického pohledu.

Alma

Alma je čistá přírodní kosmetika plná bylinek a vůní. Život jí daly dvě ženy, dvě mámy, které sdílí náhled na péči o zdraví, své děti, domácnost i přírodu. Prostřednictvím svých produktů chtějí ukázat, že důležitá je kvalita, nikoli kvantita. Že se lidé mohou bez konvenčních, syntetických, masivně a nešetrně vyráběných přípravků cítit skvěle. V kosmetice Alma tak najdete pouze čerstvé přírodní ingredience. Promyšlené receptury se opírají o aromaterapii zpracované jsou ručně a do ekologických obalů. To vše s láskou a úctou k přírodě a všem živým tvorům.

Alphanova Santé

Alphanova Santé je francouzská společnost se sídlem v Provance. V této kouzelné oblasti na jihu Francie se specializuje na vývoj a výrobu přírodních a ekologických produktů. Firma byla založena v roce 2006 a dnes se její produkty prodávají v nejrůznějších částech světa. V jejich produktech najdete vždy minimálně 98 % přírodních složek. Neobsahují parabeny, fenoxyethanol ani další škodlivé látky.

Všechny výrobky jsou dermatologicky testovány a jsou vhodné i pro osoby a děti s tou nejcitlivější pokožkou.

Produkty mají velmi přísnou certifikaci EcoCert, která zaručuje suroviny v BIO kvalitě, je světovým standardem a garancí té nejvyšší kvality. V našem sorimentu nyní naleznete kompletní opalovací řadu, která obsahuje speciální krémy přímo pro děti, krémy s vysokou ochranou nebo krémy vhodné pro sportovce. Řadu pak doplňují produkty po opalování, jako například zklidňující gel nebo pečující olej.

Arnika

Arnika je česká nezisková organizace, která již 15 let spojuje lidi usilující o lepší životní prostředí. Věří, že přírodní bohatství není pouze darem, ale také závazkem uchovat jej do budoucna. Svou činnost opírá o tři pilíře – zapojení veřejnosti, odborné argumenty a komunikaci s médii.

Pracuje ve třech programech. V rámci Centra pro podporu občanů podporuje veřejnost v rozhodování o životním prostředí. V rámci programu Ochrana přírody chrání druhovou rozmanitost a hodnotu našich vod a toků. A v rámci programu Toxické látky a odpady omazují jejich výskyt a prosazují lepší informovanost.

U nás si od Arniky můžete koupit buď úžasnou knížku "Jak žít dobře, zdravě a ekologicky šetrně" a také si vybrat z 9 různých dárkových certifikátů a místo fyzické věci tak někomu darovat dobrý pocit.

Bio-D

Bio-D vyrábí a prodává ekologickou drogerii na mytí nádobí, praní a úklid i skvělá mýdla. Tato malá britská rodinná firma si zakládá na minimálním dopadu svých výrobků na životní prostředí při výrobě i používání.

Ve svých produktech Bio-D používá vysoce kvalitní a bezpečné přísady a kdekoliv je to možné, využívá rostlinných surovin z obnovitelných zdrojů. Zásadně netestuje na zvířatech, nepoužívá geneticky modifikované ani živočišné suroviny (všechny produkty jsou tak vhodné pro vegany) a své výrobky balí do z větší části recyklovaného materiálu.

Výrobky Bio-D (název značky pochází ze zkrácení anglického "biodegradable" neboli "biologicky rozložitelný") získaly mnoho prestižních ocenění a jsou certifikovány The Vegan Society, Allergy UK či ISO 14001 a mají certifikát HHPS (neboli Cruelty Free), který garantuje netestování na zvířatech.

Ben & Anna

Ben & Anna není jen značka, je to skutečný, mladý a sympatický pár. Po dlouhých letech života v Berlíně, bušícím srdci Německa, se rozhodli vrátit zpět na venkov a žít v souladu s přírodou. A příroda je začala inspirovat natolik, že se vrhli do vývoje produktů, které budou splňovat jejich přísné požadavky.

A na co se můžete u produktů Ben & Anna spolehnout? Že veškeré produkty neobsahují živočišné suroviny ani nebyly testované na zvířatech - jsou tak vhodné pro vegany. 

Značka je certifikovaná NaTrue - což je jeden z nejpřísnějších evropských standardů pro přírodní kosmetiku, který zaručuje čisté složení a pro vás je garancí kvality.

Teď už jen stačí vybrat tu pravou vůni pro vás. Bude to vanilková orchidej, levandule, severské dřevo nebo perská limetka?

Pokud je vaše podpaží obzvláště citlivé, vyzkoušejte deodoranty z řady Sensitive.

Aromka

Česká firma Aromka byla založena už v roce 1989 a vyrábí tak svíčky již 30 let, z toho posledních 15 let z přírodních materiálů. Používají sojový, řepkový i palmový vosk (ten my však odmítáme). 

Všechny svíčky Aromka jsou vyráběny tradičními postupy bez použití strojů. Každá svíčka je tak dílem lidských rukou.

U nás naleznete aktuálně svíčky ze sojového vosku v 6 různých příjemných vůních. Můžete volit mezi několika velikostmi - svíčky ve whisky sklenici, v menším skleněném válci či čajovky ve skle nebo v plechu. 

Žádné svíčky, které prodáváme, neobsahují parafín pocházející z ropy. Ten při hoření produkuje CO2 i saze a ve vyšší koncentraci může být i karcinogenní. Obecně sojové či řepkové svíčky jsou zdravější i šetrnější variantou. Hoří čistě a vydrží až o 50 % déle než parafínové.

Aromastick

Kdekoliv jste. Kdykoliv potřebujete. To jsou motta švýcarské značky Aromastick, která vyrábí "aromaterapii do kapsy". Její inhalační tyčinky obsahují důmyslně namíchané směsi 100% esenciálních olejů v BIO kvalitě. Stačí si přičichnout a všechny blahodárné vůně putují přes limický systém v mozku do celého těla, kde podporují funkce těla i mysli. Aromastick staví na patentované filtrační technologii, díky které se aromaterapie stává dostupnou komukoli během několika vteřin.

Vybírat můžete hned z několika druhů inhalačních tyčinek. Tato vám dodá příliv energie, pro svěžest a úlevu od ucpaného nosu sáhněte sem, skvělé relaxační účinky pak najdete s touto tyčinkou. Ztracenou rovnováhu pomůže nastolit aroma tyčinka Rovnováha, s koncentrací pak pomůže tahle a zklidnění před spaním umí tato.

Biomat

Německá firma Naturabiomat je předním výrobcem produktů pro podporu třídění odpadu, kompostování a obecně odpadové hospodářství. Vyrábí jak koše, tak i třeba sáčky z bioplastu na kompost. Přijali "Cradle-to-cradle" filozofii, která zaručuje téměř 100% využití všech materiálů.

V naší nabídce od nich v tuto chvíli naleznete populární koš na kuchyňský bioodpad BioMat AirBox Family.

Black+Blum

Londýnská značka Black+Blum vyrábí krásné, zábavné a funkční produkty do domácnosti - od lahví a karaf přes háčky na zeď až po svícny. Dan Black a Martin Blum se setkali na Northumbria University a v roce 1998 krátce po ukončení školy, založili studio Black+Blum. Svým návrhům designových domácích potřeb "dávají unikátní charakter a duši". Jejich snaha vytvářet věci, které budou funkční a současně zábavné vyhrála desítky designových soutěží po celém světě jako například IDEA, Grand Design Award, OXO Peugeot Design Award a Hidden Art.

V naší nabídce najdete Black+Blum karafy, tritanové lahve nebo skleněné lahve na vodu s binchotanovými tyčinkami pro přírodní filtraci, ale i nerezové lahve ve dvou velikostech a také chytré nádoby na svačinu či oběd. 

Binchotan je aktivní uhlí vyráběné po staletí tradiční metodou v Japonsku, které na sebe dokáže z vody navázat nežádoucí nečistoty a látky jako například chlór a současně vodu obohatit o minerály. Zcela v duchu Black+Blum je filtrování binchotanem funkční i fascinující zároveň.

Blendea

Blendea je mladá a ryze česká značka plná života. Vznikla z okouzlení z blahodárné síly přírody a jejích superpotravin a z odhodlání přínosné účinky šířit dál mezi lidi. V Blendea proto spojují ty nejkvalitnější rostlinné ingredience a šetrnými metodami z nich míchají superpotravinové směsi k podpoře zdravého života. Využívají k tomu ty nejmodernější technologie, aby v surovinách i po zpracování zůstalo 100 % všech enzymů a výživných látek. To vše dělají s ohledem na blaho přírody, lidí a zvířat.

V naší nabídce můžete aktuálně najít Supercoffee. Jde o promyšlně namixovanou směs dvou druhů BIO kávy, BIO medicinálních hub, skořice a čekanky, se kterou se náramně krásně vítá nový den a povzbudí i po opravdu náročném pracovním dni. Kromě toho nabízíme také směs Supergreens. Ta obsahuje hned 4 superpotraviny v BIO kvalitě, včetně mladé pšenice, zeleného ječmenu, chlorelly, spiruliny a pro svěžest je obohacená mátou peprnou.

Casa Organica (Tierra Verde)

Česká firma Tierra Verde s.r.o. stojí za značkami Yellow&Blue (ekologická drogerie), Casa Organica (sáčky, tašky a ručníky z biobavlny), Mama Natura (útěrky, žínky a kartáče), (Catz&Dogz (ekologické prací, čistící a deodorizační prostředky především pro chovatele domácích zvířat), Gaia Cup (menstruační kalíšky) a dalšími. Jejich mottem je: "Nepracujeme, abychom vydělávali peníze. Vyděláváme peníze, abychom mohli sloužit světu". Že nezůstávají jen u slov dokládá i mezinárodně uznávaná certifikace pro ekologické produkty ECO GARANTIE, kterou firma získala jako jediná v ČR.

Z jejich ekologické drogerie si u nás můžete vybrat z pracích gelů, aviváže, máchadla, prostředků na mytí nádobí i do myčky a všemožných domácích čističů. Velmi oblíbené jsou také jedlá soda nebo přírodní esenciální oleje.

Hlavní surovinou značek Yellow&Blue a Catz&Dogz jsou výtažky z mýdlových ořechů doplněné rostlinnými nebo minerálními složkami, výrobky neobsahují palmový olej, ropné látky, syntetické parfémy, barviva ani enzymy. Žádné výrobky ani substance nebyly testované na zvířatech. Žádné jejich produkty, které prodáváme, neobsahují živočišné suroviny a jsou tak vhodné pro vegany. Veškerá ekodrogerie je vyráběna v ČR, ve výrobně v Brně, kde Tierra Verde zaměstnává zdravotně znevýhodněné lidi a obalové materiály od surovin používá na výrobu dalších užitečných produktů.

Tašky, sáčky a ručníky Casa Organica jsou šetrně vyráběné ze 100% obnovitelné biobavlny.

Gaia Cup jsou jsou krásné menstruační kalíšky, díky kterým si už nebudete muset koupit jedinou vložku či tampon.

 

ECOVER

Frans Bogaerts založil firmu Ecover se svými spolupracovníky v roce 1979. Jejich prvním výrobkem byl prací prášek a časem vyvinuli prostředky do celé domácnosti. Roku 1992 postavil Ecover ekologickou továrnu v Malle v Belgii. Hlavním cílem firmy je údržba domácnosti s šetrností vůči životnímu prostředí.